Dijital Strateji

Dijital dünyanın hızla gelişim gösterdiği bugünlerde, firmalar ticari faaliyetlerine dijital alanda ağırlık vermeye başlamışlardır. Rekabetin yoğun olduğu bu dünyada ön saflarda yer alabilmek ve güçlü bir marka haline gelebilmek için firmaların doğru dijital strateji oluşturması gerekir.

Hedefe giden yolda en iyi yolu inşa eden stratejinin, hedef kitleye göre düzenlenmesi gerekir. Unutulmamalı ki bir ürünün, hizmetin ya da fikrin pazarlanması oldukça zor bir işlemdir. Bunun en etkili şekilde gerçekleştirilebilmesi için, dijital medyanın en iyi şekilde kullanılması gerekir. Doğru stratejiler ile;

83
%
Organik Trafikteki Artış
52
%
Hemen Çıkma Oranındaki Azalma
38
%
Ortalama Ziyaretçi Süresindeki Artış
27
%
Oturum Başına Sayfa Sayısındaki Artış
 • Hızlı
 • Etkili
 • Düşük maliyetli şekilde dijital pazarlama imkânına sahip olunur.

Böylece firmaların güçlü bir marka olması için ideal yol oluşturulmuş olur. Dijital alanda hedef kitlenin belirlenmesi, bu hedef kitleye en kısa zamanda erişilmesi ve müşteriye dönüşümleri için onların teşvik edilmesi gerekir. Dijital alan bu işlemler için en etkili kanaldır. Bu nedenle bu kanal üzerinden gerçekleştirilecek olan stratejilerin en doğru şekilde oluşturulması ve hedeflere ulaşılması için en iyi rotanın seçilmesi önemlidir.

Dijital Strateji Nasıl Oluşturulur?

Dijital alanda etkili bir pazarlama için doğru yöntemler ile en iyi dijital strateji oluşturulmalıdır. Bu süreçte atılması gereken adımlar ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Hedef kitleye erişim yollarının saptanması ve bu yolların arttırılması gerekir.
 • Kullanılabilirlik gücünü takip edilmesi oldukça önemlidir.
 • Yeni proje tanıtımları ile faal ve etkin olunması gerekir.
 • Düzenli olarak denetim yapılmalıdır.
 • Kalıcılıkla ilgili araştırmalar yapılarak gerekli faaliyetler düzenlenmelidir.

Dijital Strateji ile Dijital Pazarlama Kampanyası Arasındaki Fark Nedir?

Günümüzde en çok karıştırılan kavramlardan ikisi dijital strateji ve dijital pazarlama kampanyasıdır. Oysaki bu iki kavram arasında önemli farklar mevcuttur. Bir firmanın amacına ulaşması için dijital ortamda izleyeceğin eylemlerin bütünü olan dijital stratejinin gerçekleştirilme sürecinde uygulanan işlemlerin her biri dijital pazarlama kampanyasıdır. Yani oluşturulan stratejinin içerisinde birçok pazarlama kampanyası bulunmaktadır.

Doğrudan eylem olarak tarif edebileceğimiz dijital pazarlama kampanyasına örnek vermek gerekirse; firmanın Facebook hesabı üzerinden en kaliteli içeriklerin paylaşılması ile dijital pazarlama kampanyası yürütülür. Bu kampanya belirli bir strateji üzerinden gerçekleştirilir.  Dijital pazarlama stratejisi ise şu şekilde oluşturulur:

 • Öncelikle hedef kitle belirlenir.
 • Belirlenen hedef kitleye erişim için ihtiyaç duyulan dijital pazarlama araçlarına karar verilir.
 • Mevcut dijital pazarlama kanalları test edilir ve değerlendirilir.
 • Mevcut medya denetlenir.
 • Kazanılacak medya planlanır.
 • Para ödenen medya denetlenir.
 • Bütün medyalar bir araya getirilir.

Our Search Engine Optimization Core Services Include:

ORGANIC SEARCH
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod.
ON-PAGE SEO
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod.
LINK BUILDING
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod.

Website Analysis

Duis autem vel eum iriure dolor in hendrerit in vulputate velit esse molestie consequat, vel illum dolore eu feugiat nulla facilisis at vero eros et accumsan et iusto odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril delenit augue duis dolore te feugait nulla facilisi.
Jonathan Simpson
Mirum est notare quam littera gothica, quam nunc putamus parum claram, anteposuerit litterarum formas humanitatis seacula.
Jonathan Simpson
Lead Manager
Angelina Johnson
Mirum est notare quam littera gothica, quam nunc putamus parum claram, anteposuerit litterarum formas humanitatis seacula.
Angelina Johnson
Sales Manager

Bize Ulaşın

İşletmenizi dijital dünya'da temsil ederek tutkuyla büyütmenize yardımcı olalım.

Soru sormak veya teklif almak için iletişim formuna yazabilir, mail atabilir veya doğrudan bizi telefondan arayabilirsiniz.

Call Now Button
tr_TRTurkish