iPhone 5C Geliyor Ucuz iPhone Modeli

Apple’ın uzun süredik konuşulan ucuz modeli iPhone sonunda belli oldu. iPhone 5C yani ucuz iPhone ismini İngilizce ucuz anlamına gelen Cheap kelimesinin başharfinden alıyor. iPhone plastik kasalı olduğu gibi aynı zamanda ambalajı da plastikten yapılmışa benziyor.

iPhone 5c

Apple’a yakın kaynaklardan haber yapan bir Alman web sitesinden sızan habere göre, Çin’de Ambalaj kalite ve Güvenlik testleri sırasında ambalajın resimleri çekilmiş ve buradan da basına sızdırılmış. Plastikten yapılmışş Ambalaj üzerindeki model numarası 5 ve C harfi ise dikkat çeken diğer bir ayrıntı. Halbuki Plastik kutunun, önceki karton kutulara göre daha maliyetli olması gerekir. Burada bir paradoks olmasına karşın, biz bu habere inanmak istiyoruz.
iphone5c
Apple’a yakın kaynaklar yeni iPhone Modellerinin 9 Eylül’de tanıtılacağını ve piyasaya iki yeni modelin çıkacağını belirtiyor. Bizim taminimiz bu telefonlar metal kasalı iPhone 5S ve Plastik kasalı iPhone 5C olacak.

iPhone 5C’ye ait olduğu söylenen resmler is eTactus markalı iphone kılıfları üreticisi firma tarafından zaten basına sızdırılmıştı. Beklide bunlar kılıf üreticilerinin boyut hesaplaması yapması için gönderilen plastik kalıplardır ve gerçek iPhonelarla alakası yoktur. Umud ediyoruz ki, her yıl çıtayı yükselten Apple bu yıl çıtayı düşürüp bizi Samsung Galaxy serisine yönlendirmek zorunda bırakmaz. Mevcut model Samsug Galaxy S4′ün bir hayli gerisinde kalmaktaydı. Genelde S ile adlandırılan ara modeller, sadece İşlemci ve Ram artışı ile günü kurtaarıyordu. Bu sefer iOS7 kozuda Apple’ın ortaya sürdüğü son kart. Umarım Apple’ın akibeti BlackBerry gibi olmaz.

3 comments

  1. great points altogether, you just won a new reader. What would you recommend in regards
    to your put up that you simply made a few days
    ago? Any sure?

  2. Bu telefon çok seviyorum benim favorim

  3. iyi bilgiler bilmiyordum sağolun sitenizi sık kullanılanlara ekledim.